Ulubiona kawiarnia Jadwigi Emilewicz w dzielnicy Sadyba w Warszawie musiała zostać zamknięta z powodu epidemii koronawirusa. Co robi więc odpowiedzialna za całą gospodarkę minister? Zaprasza właścicieli do ministerstwa by im pomóc. „Tak. Minister kawiarni na Sadybie to stanowisko adekwatne do pani kompetencji. Niestety odpowiada pani za gospodarkę całego kraju” – skomentował skandaliczne postępowanie Emilewicz jeden z internautów.

Dlaczego wpis minister jest tak krytycznie oceniany? Problemy mają dzisiaj wszyscy. Każdy biznes, nawet biegunowo odległy od spraw związanych z koronawirusem. Przykłada mogą być firmy, które zajmują się obsługą terminali płatniczych. Musiały zwolnić ponad połowę pracowników ze względu na dramatyczny spadek liczby transakcji. Kłopoty ma cała gospodarka. Ale nie cała gospodarka jest lubiana przez Emilewicz.

Reklamy

„Dlaczego jedna knajpa ma mieć lepiej od innych, bo jest znana urzędnikom w MR ??!!” – pyta słusznie internauta pod wpisem minister. 

Deklaracja pomocy, którą publicznie złożyła minister powinna skutkować natychmiastową jej dymisją, szczególnie w obliczu odrzucenia przez PiS pakietu pomocy dla wszystkich firm. Po raz kolejny rząd pokazuje swoje małostkowe oblicze: załatwić swoim i lubianym przez siebie, a zostawić całą resztę na lodzie.

„Będzie pomoc, bo Jadzia lubi knajpkę. Zajebiście, Jadziu.” – to kolejny komentarz do oburzającego wpisu minister. 

„To miłe, że firmy lubiane przez Panią minister mają szansę na przeżycie” – puentuje internauta. 

Tymczasem do Strajku Przedsiębiorców przystąpiło już ponad 110 tysięcy firm. Co na to minister Emilewicz? Tam chyba nie pomoże, bo ich nie lubi jak Nabo na Sadybie…

„Może w końcu otwórzcie oczy, przemyślcie czy wasz pan i władca ma jakiekolwiek odniesienie do rzeczywistości i zaczniecie ogarniać ten burdel, bo inaczej tego już nazwać się nie da. Zaprasza pani fajną knajpkę z wawki, ta? Żenada…” – brzmi kolejny komentarz. 

 

Poprzedni artykułSzaleje epidemia a prezes NBP zamawia sobie limuzynę za pół miliona w ustawionym przetargu?!
Następny artykułPisowskie kłamstwo o państwie dobrobytu padło?! Jest tragicznie!