Kapitał zagraniczny ucieka z Polski a rząd drukuje pieniądze poprzez NBP. Utrzymuje przy tym niskie stopy procentowe, co powoduje, że rosną kursy walut. Ekonomiści ostrzegają, że nie ma już pytania o to, czy euro będzie pięć złotych a inne waluty również drastycznie zdrożeją. Pytanie tylko kiedy to się stanie: czy będzie to jeszcze w tym roku czy w pierwszym kwartale roku przyszłego.

Wiele osób uważa, że twarzą katastrofy gospodarczej, która nas czeka, jest Jarosław Kaczyński. To jego polityka doprowadziła do tego, że dzisiaj Polska nie ma zasobów, którymi może skutecznie bronić się przed kryzysem gospodarczym i kryzysem spowodowanym epidemią. Kaczyński na gospodarce się nie zna, nie zna się na ekonomii – jest politykiem. Do tego w podeszłym wieku, ma zupełnie inną perspektywę życiową niż przedsiębiorcy i ludzie, którzy mają dzieci i całą przyszłość przed sobą. Ten psychologiczny stan wpływa na pewno na jego decyzje.

Reklamy

Rząd wszelkimi dostępnymi środkami będzie się bronił przed bankructwem budżetu a to oznacza ogromne kłopoty na rynku. Pierwsze efekty już są – gwałtowna podwyżka cen walut i kosztów kredytów. A będzie tylko gorzej. Do Polski zbliża się ekonomiczne tsunami, które wywinduje bezrobocie na niespotykany dotąd poziom.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz wyprzedza Kidawę-Błońską w wyścigu prezydenckim!
Następny artykułTusk o władzy PiS: to oni są klęską żywiołową