„Takie mieszane patrole legitymują wszystkich kierowców, którzy nie wiadomo dokąd i po co jadą na trasie Białystok-Lublin! Żołnierze są z bronią długą i zastrzelą każdego, kto będzie pytał, czy to jest już: STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ?!” – pyta jeden z internautów.

Ale sprawa wbrew pozorom jest poważna. Wysyłanie żołnierzy z długą bronią przeciw obywatelom, którzy niczego złego nie zrobili to poważne naruszenie praw człowieka. Władza najwyraźniej spanikowała i próbuje zastraszyć ludzi, ale wywoła tylko większy opór przed bezprawnym zakazywaniem przemieszczania się.

Reklamy

Rzecznik Praw Obywatelskich potwierdził niedawno, że zakaz przemieszczania się i przymusowa kwarantanna niezgodne z konstytucją.

„Używanie wojska do terroryzowania własnej ludności jest równoznaczne z zamachem stanu, za co sprawcy powinni być osądzeni i ukarani. Widać doświadczenia z Grudnia 1970 niektórych niczego nie nauczyły.” – to jeden z komentarzy do tego zdjęcia.

źródło: Twitter

https://twitter.com/Turlech44/status/1246369552969216000

Poprzedni artykułAgencja Rezerw Materiałowych wystawiła na sprzedaż niemal 63 tys. masek. Tuż przed ogłoszeniem epidemii w Polsce
Następny artykułZoom przesyła dane do Chin? Kolejna popularna w Polsce aplikacja podejrzana