Oni tam zwariowali? Morawiecki zapowiada nowe podatki!

Szykujcie się na kolejne podwyżki i problemy! “Musimy wrócić do poprzednich pomysłów, które Polska podkreślała od ponad dwóch lat, takich jak podatek cyfrowy, podatek od transakcji finansowych, podatek od śladu węglowego czy podatek od wielkich korporacji międzynarodowych” – opowiadał dzisiaj w Sejmie Mateusz Morawiecki. Tymczasem każdy podatek na końcu uderza w zwykłych ludzi.

Polsce potrzeba dzisiaj odwrotnego mechanizmu – zwolnienia z podatków dla wszystkich. Opłat, danin i różnych zezwoleń nie powinno być, żeby gospodarka mogła odżyć. Jeśli Polska stałaby się podatkowym rajem to właśnie tutaj pojawią się inwestycje i nowe miejsca pracy. Teraz miejsca pracy gwałtownie tracimy, dlatego, że PiS przez pięć lat rozdawał pieniądze a nie przygotował budżetu na wielki kryzys.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I Morawiecki i Gowin przyznali, że pieniędzy w budżecie jest na kilka tygodni. Co robią rządzący? Włączyli drukarkę w NBP, która spowoduje, że złotówka będzie gwałtownie tracić na wartości. To najgłupszy pomysł jaki można było mieć… Zniszczenie oszczędności życia poprzez wzrost inflacji załamie rynek do końca. Nowe podatki go dobiją.

To są betonowe buty i betonowe koło ratunkowe. Jeśli je weźmiemy, to zatoniemy.

źródło: Twitter