To jest oszustwo. Ten projekt pojawił się dzisiaj w efekcie przegranego głosowania po godz. 13. Pod projektem podpisały się rzekomo osoby, których nie ma w Warszawie. To jest przestępstwo – napisał Sławomir Nitras, komentując projekt ustawy wniesionej w ostatniej chwili przez PiS pod obrady Sejmu.

Chodzi o to, że pod projektem ustawy podpisali się posłowie, którzy wyjechali z Warszawy do swoich okręgów i głosowali zdalnie. Ale wniesienie projektu ustawy bez fizycznych podpisów jest niezgodne z prawem i rzeczywiście może być traktowane jak oszustwo. Albo więc posłowie PiS nie podpisali się pod projektem tej chorej ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, albo… zostawili podpisy in blanco. Obie możliwości są dla nich złe.

Reklamy

Poza tym, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2006 roku, nie można zmieniać zasad wyborów na 6 miesięcy przed ich rozpoczęciem. „To jest przestępstwo i bez tego szwindla, bo nie można przecież zmieniać KW później niż 6 mc przed data wyborów (wyrok TK 2006 i dot. art. 2 Konstytucji). Wynik takich wyborów można podważyć. To deformacja procesu wyborczego i bezprawie demokratyczne w ogóle” – skomentował to jeden z internautów.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułWąsik się zbuntował? Dwóch posłów PiS głosowało za odrzuceniem informacji premiera o pandemii
Następny artykułSkąd się wziął działacz PiS, Jacek Sasin? Sięgnijmy do archiwum: Wieści Podwarszawskie