PILNE: PiS chce stworzyć obozy pracy? “Pracodawca będzie mógł wam zakazać powrotu do domu, nakazać odpoczynek na zapleczu, skrócić czas odpoczynku, po czym znowu zagnać was do roboty”

W Antypracowniczej Taczy 2.0 rząd postawił jeszcze bardziej podkręcić pracownikom śrubę. Jak? Wprowadzając do Polski obozy pracy! Między innymi pracowników banków, przetwórstwa żywności czy stacji paliw będzie można skierować do odpoczynku we wskazane przez pracodawcę miejscu – ujawniła Marcelina Zawisza.

“Dobrze rozumiecie. Jeżeli pracujecie na stancji benzynowej to wasz pracodawca będzie mógł wam zakazać powrotu do domu, nakazać odpoczynek na zapleczu, skrócić czas odpoczynku, po czym znowu zagnać was do roboty! I tak w kółko. Rodziny nie zobaczycie przez długi czas. I to wam chce właśnie zagotować rząd!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przypominam, że w ciągu kilku najbliższych tygodni pracę straci prawie 3 mln osoby. To trzy miliony rodzin, które stracą środki na czynsz, jedzenie czy edukację swoich dzieci. Wiecie co dla nich przygotował rząd? Nic. Dokładnie zero. Null. Nada. Żadnego podniesienia świadczeń dla bezrobotnych, żadnego zasiłku, wsparcia finansowego. Hiszpania rozważa wprowadzenie minimalnego dochodu gwarantowanego, nawet Trump zdecydował, że Amerykanie muszą dostać żywą gotówkę (w przypadku USA czeki), bo ludzie muszą za coś żyć.

U nas rząd ma tracących pracę w głębokim poważaniu. A tych co pracują chcą eksploatować do cna. Jak niewolników. Bez prawa do powrotu do domu. Bez prawa do odpoczynku. Możecie podziękować premierowi Morawieckiemu i minister Emilewicz” – dodała Zawisza.

źródło: Facebook