23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSytuacja w służbie zdrowia jest dramatyczna. PiS zaczął wydawać nakazy pracy?

Sytuacja w służbie zdrowia jest dramatyczna. PiS zaczął wydawać nakazy pracy?

Stanu nadzwyczajnego niby nie ma, ale przychodzi do ciebie Policja i wręcza nakaz zatrudnienia podpisany przez wojewodę. Pakujesz się i pracujesz 150 km dalej. A to, że jesteś zatrudniony w przychodni gdzie masz grafik i pacjentów to chu… Tak dziś wygląda oklaskiwanie lekarzy – tak jeden z internautów skomentował informację, że pielęgniarka otrzymała nakaz pracy w odległym domu pomocy społecznej. Ma porzucić rodzinę, swoje miejsce zamieszkania.

Nakaz pracy to komunistyczny wynalazek, który Kaczyński i jego pomagierzy wprowadzili do tak zwanej ustawy specjalnej. Za czasów komuny ludziom również nakazywano pracować, a kto nie chciał, trafiał do więzienia. Dzisiaj to wraca.

Reklamy

Dlaczego wprowadza się tak drastyczne i nieludzkie środki? W obliczu epidemii mit o przygotowanym i bogatym państwie PiS runął, służba zdrowia załamała się i coraz więcej lekarzy i pielęgniarek choruje, bo pozbawiono ich elementarnych środków ochronnych. PiS miał pięć lat na to, aby zmodernizować i zainwestować w służbę zdrowia. Zamiast tego były prezentacje premiera i ministrów o tym, jak to „chcemy żeby było lepiej”. Dzisiaj ta cała zasłona z tektury spadła i widać umierającą służbę zdrowia.

Za ogromne zaniedbania w dziedzinie życia i zdrowia politykom PiS grozi odpowiedzialność karna – zwracają uwagę prawnicy.

źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!