Potężna porażka PiS! Nie będzie polskiego autobusu elektrycznego!

Sztandarowy projekt PiS, polski autobus elektryczny, idzie do śmieci. Podzieli los miliona samochodów elektrycznych, zapowiedzianych przez Mateusza Morawieckiego. To kolejny przykład kompletnej nieudolności tej władzy i braku umiejętności zarządzania przez takich ludzi jak była p.o. kierownika Muzeum PRL, Jadwiga Emilewicz, obecnie wicepremier i minister do spraw rozwoju.

Program polskiego autobusu elektrycznego miał być realizowany za ponad 2 miliardy złotych. Był do zrealizowania, bo w Polsce mamy przynajmniej kilka firm, które potrafiłyby zrobić i autobus i cały system zasilania i ładowania do niego. Ale się nie udało. I teraz powstaje kilka ciekawych pytań:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


  1. Kto podjął decyzję o zamknięciu programu?
  2. Kto pozwolił by polska firma Solaris została sprzedana Hiszpanom?
  3. Dlaczego nie udało się uruchomić produkcji autobusów elektrycznych w Autosanie?
  4. Co z kontraktem dla zakładów Cegielski, które miały dostarczać podzespoły do projektu?

Dzisiaj każdy w Polsce może śmiać się z Mateusza Morawieckiego, który składał obietnice bez pokrycia w zakresie czystego transportu w Polsce.

A co jeśli pozostałe obietnice Morawieckiego są tyle samo warte co autobusy i samochody elektryczne?

źródło: Twitter / Transport-Publiczny.pl