Zagórski do dymisji! Milczenie Ministerstwa Cyfryzacji w sprawie wyborów przeraża

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Do tej pory, gdy w ministerstwie cokolwiek się wydarzyło, ogłaszał to z wielką pompą i piał na tem temat rzekomych sukcesów. Ale kiedy w grę wchodzi życie i zdrowie milionów ludzi, które można by uratować wyborami on-line, siedzi cicho. Zagórski i podlegli mu urzędnicy zmarnowali szansę na wprowadzenie mechanizmów, umożliwiających wybory on-line. A mieli na to pięć lat!

To przerażające. Ministerstwo Cyfryzacji powinno natychmiast zostać zlikwidowane a kierownictwo resortu postawione przed specjalną komisją śledczą do spraw zaniedbań państwa. Dlaczego nie wypracowano odpowiednich standardów, dlaczego nie stworzono odpowiedniej aplikacji, dlaczego państwowe systemy są tak prymitywne i nadal nie potrafią zrealizować najprostszych wniosków Polek i Polaków?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przykładem tych zaniedbań jest fatalnie działający system wniosków on-line, dotyczący prawa jazdy. Pochodzi sprzed kilku lat i dzisiaj wymaga pilnej aktualizacji. Jest toporny, nieuintuicyjny, nie obsługuje wielu rodzajów popularnych plików a same urzędy mają kłopoty z jego obsługą. Przez pięć lat można było go naprawić. Ale nikt tego nie zrobił.

Drugim przykładem zaniedbań jest bezużyteczna aplikacja dowodu osobistego w telefonie. Nie jest dowodem osobistym w rozumieniu prawa a urzędnicy odrzucają możliwość korzystania z niej nawet przy wejściu do Sejmu czy Senatu. To najlepiej świadczy o zaniedbaniach Ministerstwa Cyfryzacji.

Ale najpoważniejszy zarzut wobec Zagórskiego, Andruszkiewicza oraz innych to brak elektronicznego systemu głosowania. Przez pięć lat można było zrobić bardzo dużo. Marek Zagórski popełnił jednak poważny grzech zaniechania i powinien dzisiaj odpowiedzieć za to, że państwo chce narazić miliony ludzi na poważną chorobę lub nawet śmierć tylko dlatego, że systemu głosowania nie ma.

źródło: Facebook