Skandal w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Marzenie „…polegało na kradzieży danych użytkowników Platformy Szkoleniowej KSSiP, zarejestrowanych do dnia 21.02.2020 r., których administratorem jest Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury z siedzibą w Krakowie” – poinformowała szkoła.

„W efekcie kradzieży, dane przedostały się do Internetu. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że przedmiotem kradzieży były następujące kategorie danych: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, miejsce zamieszkania, daty pierwszego i ostatniego logowania, numery ICQ, MSN, Skype, Yahoo, jednostka (miejsce pracy), hasło (zaszyfrowane). Aktualnie trwają czynności analityczne celem ustalenia, czy przedmiotem kradzieży były również numery PESEL, gdyż obecnie nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości” – informuje dyrekcja placówki.

Reklamy

Nowa platforma szkoleniowa została uruchomiona na początku 2020 roku, za czasów rządów PiS.

Szkoła to instytucja rządowa, podlega pod Ministerstwo Sprawiedliwości. W 2017 roku prezydent Duda podpisał (jakżeby inaczej!) ustawę przygotowaną przez Zbigniewa Ziobro i jego ludzi, która zmieniła model dojścia do zawodu sędziego i uzależniła asesorów od ministra sprawiedliwości. – To jawny powrót do PRL – ostrzegał wtedy Adam Strzembosz.

Poprzedni artykułWydał wyrok bez akt. Poważne kłopoty sędziego Sądu Najwyższego, mianowanego przez PiS!
Następny artykułGroźne skutki epidemii, o których nie informuje rząd!