Kto to wymyślił? PiS wpisał do ustawy o koronawirusie bardzo groźne uprawnienie, które pozwoli przejmować cudzą własność – w tym przypadku aplikacje związaną z dronami – bez odpowiedniego wynagrodzenia. Tymczasem prawo do godziwego odszkodowania za działania władz jest uprawnieniem konstytucyjnym – alarmuje serwis Prawo.pl.

„PAŻP może przejąć wszystkie przysługujące właścicielowi autorskie majątkowe do systemów teleinformatycznych służących do koordynacji i zarządzania lotami bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej. – Przejęcie praw ma nastąpić w szerokim zakresie” – powiedziała  dr Anna Wilińska-Zelek, adwokat w kancelarii FILIPIAKBABICZ.

Reklamy

Chodzi o możliwość zarządzania dronami i wykorzystania ich do walki z epidemią. Ktoś, kto pisał te przepisy wymyślił sobie, że skoro na rynku jest jakaś aplikacja, która rozwiązuje rządowi problem z dronami, to można ją sobie przejąć za wartość księgową. Ot tak, na podstawie zarządzenia.

Przejmowanie cudzej własności bez odpowiedniej zapłaty należy nazwać kradzieżą. Jeśli w przypadku epidemii koronawirusa PiS nadaje urzędnikom tak szerokie uprawnienia, jak możliwość zabierania cudzej własności, to do czego jeszcze zdolni są ci ludzie? Przecież mogą w tych ustawach napisać wszystko. I zgodnie z ustawą, chociaż wbrew konstytucji, zabrać nam cokolwiek! To jest bardzo groźne zjawisko, które powinno w głowie każdego rozsądnie myślącego Polaka zapalić czerwoną lampkę – trzeba tych nieodpowiedzialnych ludzi natychmiast odsunąć od władzy!

źródło: Money.pl / Prawo.pl

 

Poprzedni artykułAndrzej Duda składał życzenia. Nie napisał jednak z okazji jakich świąt!
Następny artykułWydał wyrok bez akt. Poważne kłopoty sędziego Sądu Najwyższego, mianowanego przez PiS!