Sędzia Sądu Najwyższego, Aleksander Stępkowski, miał wydać orzeczenie bez akt spraw. To zaprzeczenie jakichkolwiek standardów funkcjonowania sądu. „Wydał orzeczenie, chociaż nie dysponował oryginalnymi aktami ani nie miał w nie wglądu”. To poważny zarzut, który dyskwalifikuje taką osobę do zasiadania w sądzie.

„8 marca Stępkowski odrzucił odwołanie sędziego Waldemara Żurka w sprawie jego degradacji z wydziału odwoławczego do cywilnego krakowskiego sądu. Zdegradowała go nowa prezes i koleżanka ministra sprawiedliwości. Sędzia znany z obrony niezależności sądownictwa uznał to za szykanę. Decyzję skarżył w nowej KRS, a gdy ta umorzyła postępowanie, odwołał się do Sądu Najwyższego. Tak skarga przypadła IKNiSP, w całości złożonej z sędziów powołanych na wniosek nowej KRS. Środowisko sędziowskie uważa, że powołano ich w nieważnym konkursie, więc Żurek wystąpił o wyłączenie wszystkich z rozstrzygania sprawy. Wniosek mieli rozstrzygnąć sędziowie Izby Cywilnej, ale niespodziewanie sprawę rozpoznał i zamknął Stępkowski. Niedawno powołano go do SN i nie był na liście sędziów do wyłączenia” – czytamy na stronie archiwumosiatynskiego.pl.

Reklamy

Jak widać pisowscy sędziowie nadal stosują standardy, które są biegunowo dalekie od cywilizowanych. Tych ludzi trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy!

Stępokowski jest politykiem. W listopadzie 2015 roku został wiceministrem w MSZ. Jest też członkiem Ordo Iuris. Od kwietnia 2012 organizował Centrum Prawne Ordo Iuris jako jego dyrektor. W lutym 2019, mimo wątpliwości m.in. co do legalności procesu wyłonienia kandydatów do SN przez Krajową Radę Sądownictwa obecnej kadencji, prezydent Andrzej Duda powołał Stępkowskiego do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego.

Jasny tego było mało, w maju 1999 Stępkowski ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solowego…

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułTo czyste złodziejstwo?! PiS wprowadził przepisy, które umożliwiają przejęcie aplikacji bez godziwej zapłaty
Następny artykułKompromitacja! Kradzież danych osobowych z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury