Głupota to niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Najwyraźniej kuriozalne oświadczenie rzecznika PiS o Jarosławie Kaczyńskim wpisuje się w tą definicję.

„Dziś atakowany jest Prezes Jarosław Kaczyński, za to, że złożył kwiaty także na symbolicznym grobie Bratowej i Brata, Pary Prezydenckiej- śp. Marii i Lecha Kaczyńskich” – napisała w oświadczeniu Anita Czerwińska.

Reklamy

Skoro rzecznik PiS nie zrozumiał lub nie dostrzega związku przyczynowo-skutkowego między krytyką Jarosława Kaczyńskiego a tym, co mu się zarzuca, to przypomnimy: Kaczyński wbrew prawu zorganizował sobie nielegalne zgromadzenie w centrum Warszawy a potem pojechał na kilka zamkniętych (!) cmentarzy. Później w jego obronie w TVP pokazano paragon, który wygląda na fałszywkę.

I za to jest krytykowany on i PiS. Dotarło, pani rzecznik?

Często mówimy „Głupich nie sieją”, mając na myśli to, że głupich ludzi jest bardzo wielu. Teraz będzie można mówić Mówimy „Głupich oświadczeń nie sieją”, mając na myśli to, że głupich oświadczeń też nie brakuje…

Poprzedni artykułWychodzisz z domu? Od czwartku MUSISZ mieć maseczkę, nawet jeśli minister twierdzi inaczej!
Następny artykuł73 lata temu komunistyczne władze sfałszowały wybory. Czy czeka nas powtórka?