Łukasz Szumowski powinien natychmiast podać się do dymisji. Minister nie potrafi przygotować jasnych i klarownych przepisów, które by w jednoznaczny sposób mówiły ludziom jak należy się chronić przed koronawirusem. Kompromitacja Szumowskiego jest tym większa, że teraz zajmuje się … tłumaczeniem tychże przepisów. Ale trzeba pamiętać, że jego słowa i konferencje prasowe nie są źródłem prawa.

„W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w tym gronie, w którym żyjemy w domu. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym” – mówi Szumowski. Jednakże warto pamiętać o tym, że minister nie ma żadnych kompetencji do tego, by ustnie tłumaczyć rozporządzenia i ustawy – musi to wszystko zrobić na piśmie i to właśnie w formie rozporządzenia. Tymczasem rozporządzenie Rady Ministrów nic nie mówi o własnych samochodach.

Reklamy

Rozporządzenie za to wprost nakazuje masek wszędzie: „Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, ma- ski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

Nie ma żadnych wyjątków, wyłączeń i mowy o własnych samochodach albo rakietach. Minister najwidoczniej nie wykonał pracy domowej. DOŚĆ TEGO BAŁAGANU. Ministrze Szumowski, jeśli ma pan resztki przyzwoitości, podałby się pan do dymisji już dawno! Proszę przestać w Polsce chaos i bałagan i przekraczać swoje uprawnienia i kompetencje. Źródłem prawa w Polsce nie są pana słowa a dokumenty. I nawet tego nie potrafi pan dobrze zrobić!

źródło: Kancelaria Premiera / Twitter

Poprzedni artykułAbsurdalnie drogi transport z Chin. Po co taki wielki samolot?
Następny artykułNawet tego już nie potrafią? Głupie oświadczenie rzecznika PiS, dotyczące Kaczyńskiego.