Bez nadęcia jak w przypadku PiS! 57 ton sprzętu z Chin już w Poznaniu dzięki Dominice Kulczyk!

Nie było relacji na żywo w TVP Info z 10 kamer, okolicznościowych przemówień premierów Morawieckiego i Sasina oraz gigantycznego – ale pustego wewnątrz AN-225, za którego wynajęcie Polacy zapłacili 12 milionów złotych.

Na poznańskim lotnisku Ławica wylądował pierwszy z czterech samolotów ze sprzętem medycznym z Chin. Na pokładzie znajduje się 57 ton sprzętu (470 metrów sześciennych).
Pod koniec marca najbogatsza Polka Dominika Kulczyk zadecydowała o przekazaniu 20 mln zł na walkę z epidemią wywołaną przez wirus COVID-19. Pieniądze trafiły do Fundacji Lekarze Lekarzom.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Łącznie z Chin Kulczyk Foundation sprowadzi milion masek chirurgicznych, 1,5 mln masek z filtrem N95, 100 tys. kombinezonów ochronnych, 100 tys. przyłbic oraz 100 tys. gogli.

Sprzęt zostanie teraz przewieziony na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie powstało centrum dystrybucyjne. Maseczki, kombinezony, przyłbice i gogle będą następnie rozdzielane pomiędzy poszczególne izby lekarskie.

źródło: rynek lotniczy, kulczyk foudation, Twitter