Spełnia się czarny sen polskich przedsiębiorców. ZUS nie jest w stanie rozpatrzyć masowo spływających wniosków, dotyczących tych podatków. Z tego powodu wiele firm żyje w koszmarnej niepewności co do własnej przyszłości. Nie mają pieniędzy by płacić horrendalnie wysokie opłaty a jednocześnie nie mają żadnej informacji czy wniosek rozpatrzono.

To skutek prawa, które stworzył PiS. Zamiast – tak jak w innych krajach – wprowadzić automatyczny mechanizm na mocy którego wszystkie firmy w Polsce byłyby po prostu zwolnione z ZUS, dał do ręki urzędnikom prawo oceniania wniosków, co nie tylko może prowadzić do nadużyć ale przede wszystkim zapchało system. Urzędnicy nie są w stanie tych wniosków przerobić a cały system okazał się niewydajny.

Reklamy

Odpowiedzialność za to ponosi bezpośrednio Mateusz Morawiecki oraz jego ministrowie, w tym Jadwiga Emilewicz, była p.o. kierownika muzeum PRL w Krakowie. W kwietniu czeka nas fala spektakularnych bankructw.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułTo on jest winny, osobiście! Kaczyński nie dorósł do demokracji, nie radzi sobie z kryzysem wywołanym epidemią!
Następny artykułGowin cofnął się, ale znowu zaatakuje Kaczyńskiego, Ziobrę i Morawieckiego – ocenia Ryszard Kalisz