Ujawniamy: język PiS jest jak język PZPR! Oto przykłady, które Was zszokują!

Oto przykłady partyjnego przekazu, który pokazuje, jak bardzo PiS posługuje się językiem komunistów z czasów PRL:

  • Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej – nie, to nie Beata Szydło, tylko cytat z przemówienia na XI Plenum KC PZPR 4 września 1971.
  • Idzie o wielką sprawę – o to, aby w obrębie życia jednego pokolenia zbudować drugą Polskę – to nie Andrzej Duda, ale Edward Gierek z przemówienia na V Plenum KC PZPR 10 maja 1972.
  • Nietrudno domyślić się, kto łoży na organizowanie awantur w Warszawie i kraju. Są to ci sami zawiedzeni wrogowie, których życie nie nauczyło rozumu, którzy przy okazji dają o sobie znać, różni pogrobowcy starego ustroju – to też nie Kaczyński, ale Edward Gierek z przemówienia w Katowicach.
  • Opieramy się na woli milionów. Przekuwamy ją w program realizowany wysiłkiem klasy robotniczej, chłopów i inteligentów polskich. Dzięki temu mogliśmy pójść naprzód i osiągnąć sukces, który przysporzył nam szacunku i uznania w świecie. W krótkim czasie Polska stała się silniejsza, a Polakom zaczęło żyć się lepiej, i jest to fakt niepodważalny – to nie jest Mateusz Morawiecki ale Edward Gierek z przemówienia w Katowicach w 1976 roku.
  • Zostały rozwiązane fundamentalne problemy narodowe – sprawiedliwych granic, trwałych gwarancji niepodległości, suwerenności i bezpieczeństwa, opartych na niezawodnych sojuszach, a przede wszystkim na sojuszu, przyjaźni i współpracy. Podstawowe przemiany społeczne, uprzemysłowienie i urbanizacja zapewniły najszerszym rzeszom ludowym, całemu narodowi awans cywilizacyjny i kulturowy, nowe godne warunki bytu, otwierające szerokie perspektywy rozwojowe – to nie Beata Szydło ale Edward Gierek z przemówienia z okazji wizyty papieża Jana Pawła II z 1979.

Zmieniając po parę wyrazów mamy język PiS – żywcem wyjęty z ust Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.