Sasin traci poparcie Kaczyńskiego. Przelała się czara goryczy

Jacek Sasin. Fot. YT
Jacek Sasin. Fot. YT

Sasin na aucie

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wybory nie odbędą się w maju. Już dziś zaczną pracę eksperci, którzy zajmą się nowelizacją ustawy o wyborach korespondencyjnych, której nacisk będzie położony na przywrócenie roli PKW – mówił dziś Jarosław Gowin podczas specjalnej konferencji prasowej. Dziennikarze poznali najważniejsze propozycje, które mogą znaleźć się w ostatecznej wersji projektu ustawy.

Pierwsza zmiana może dotyczyć roli Poczty Polskiej. Ustawa zakłada, że pakiet wyborczy trafi do skrzynek pocztowych na siedem dni przed dniem głosowania. Nowelizacja wydłuży ten okres do 30 dni. Poczta ma mieć również ograniczony dostęp do publicznych rejestrów.

Wyborca, zamiast numeru PESEL, miałby wpisać datę wydania jego dowodu osobistego, ostatnie cztery cyfry z numeru tego dowodu oraz złożył odręczny podpis. Na podstawie tych danych członkowie komisji będą w stanie zidentyfikować głosującego i potwierdzić, że wziął udział w wyborach.

Nowelizacja ustawy o wyborach ma zakładać również marginalizowanie roli ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Według projektu, główną rolę w procesie przygotowań do wyborów pełnić ma Państwowa Komisja Wyborcza.

Źródło: onet.pl, Dziennik Gazeta Prawna