Sędzia od hejtera nowym I “Prezesem” Sądu Najwyższego? Takie rzeczy w państwie PiS

Pierwszy hejter próbuje załatwiać pracę dla swoich ludzi

Dziś mają odbyć się wybory nowego I prezesa Sądu Najwyższego, który zastąpi na tym stanowisku prof. Małgorzatę Gersdorf, w związku z upływem jej kadencji, co nastąpiło 30 kwietnia. Wśród sędziów pretendujących na ten urząd są osoby, które krytykują ostatnie zmiany w sądownictwie. Są wśród nich choćby Wiesław Kozielewicz i Włodzimierz Wróbel.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wśród kandydatów są także zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości. Należą do nich Małgorzata Manowska, Joanna Lemańska czy Tomasz Demendecki. Jest on czarnym koniem tych wyborów.

Demendecki to człowiek byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Piebiak został odwołany po ujawnieniu przez Onet głośnej afery hejterskiej związanej z funkcjonowaniem w resorcie tzw. fabryki trolli. Teraz próbuje za pomocą swoich przyjaciół i ludzi, którzy zawdzięczają mu pomoc w prawniczej karierze uzyskać wpływ na obsadzenie najważniejszego urzędu sędziowskiego w kraju.

Źródło: onet.pl