Tanajno zatrzymany! Tak PiS pozbywa się kontrkandydatów w wyborach

Nielegalne zatrzymania przez pisowską władzę

Reklamy

Jak przekazał w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, w trakcie wczorajszego protestu przedsiębiorców funkcjonariusze wylegitymowali ponad 150 osób, skontrolowali 54 pojazdy i zatrzymali prewencyjnie 37 osób. Dzisiaj policja poinformowała, że zatrzymani uczestnicy protestu przedsiębiorców zostali zwolnieni do domów. Wobec 190 osób policja skieruje wnioski o ukaranie do inspekcji sanitarnej.

Wśród zatrzymanych był m.in. kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, który zrelacjonował wydarzenia w mediach społecznościowych.

„Zatrzymanie po URMem o 1:30. Wywieźli mnie do jakiegoś odludnego miejsca w Legionowie. Trzymali przez 5 godzin na tylnym technicznym siedzeniu „suki”. Co chwile trzaskali drzwiami, było cholernie zimno, nie dało się spać” – relacjonował.

„O 6:30 półprzytomnemu wręczyli 3 karteczki do podpisania i zaproponowali 500 zł mandatu. Z zamkniętymi oczami z zaspania odmówiłem podpisania czegokolwiek i przyjęcia mandatu. Powiedzieli, że mogę sobie iść nie wiadomo gdzie i jak” – napisał kandydat na prezydenta.

Źródło: onet.pl