Nielegalna kwarantanna jako broń polityczna. Sanepid jest używany w walce z przedsiębiorcami.

Nielegalne wezwania do odbycia kwarantanny mają dostawać osoby, które protestowały w czasie strajku przedsiębiorców 7 i 8 maja. Jest to niezgodne z prawem ograniczenie prawa do wyrażania poglądów i swobody przemieszczania się pod fałszywym pretekstem a każdy, kto bierze udział w procederze wystawiania i doręczania takich bezprawnych wezwań, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej – ostrzegają prawnicy.

Wezwania do kwarantanny wręczane są przez Policję po to, by ludzie przez dwa tygodnie nie protestowali. Władza próbuje więc osiągnąć efekt zamrożenia protestu przez eliminację najbardziej aktywnych uczestników. To oczywiście szykany i bezprawie. Każdy, kto otrzymał takowe zawiadomienie powinien natychmiast zaskarżyć je do sądu oraz pomyśleć o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Państwo polskie boi się przedsiębiorców jak diabeł święconej wody – uderzyli w bardzo czuły punkt. Protesty są w tej chwili władzy bardzo nie na rękę.

A sami właściciele firm i pracownicy nie składają broni. Wręcz przeciwnie, zapowiadają ogromną demonstrację na 16 maja, w sobotę w Warszawie. “Idziemy po ciebie, Kaczyński” – zapowiadają.