Jak dobrze być bratem ministra zdrowia. W tle dofinansowanie na miliony złotych

Brat minister wiele może ułatwić

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Marcin Szumowski jest współtwórcą i prezesem zarządu OncoArendi Therapeutics SA. Stał się jednym z bohaterów afery z wadliwymi maseczkami. Opisała ją “Gazeta Wyborcza”. Marcin Szumowski jest bratem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Marcin Szumowski w centrum uwagi trafił jeszcze przed aferą maseczkową. W kwietniu zrobiło się głośno o jego firmie, która dostała dofinansowanie w wysokości 22 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pojawiły się zarzuty o nepotyzm.

W sprawę afery maseczkowej” zamieszane mają być głównie trzy osoby. Pierwszą z nich jest Łukasz G., drobny biznesmen z Zakopanego, instruktor narciarski i przyjaciel rodziny Szumowskich. To on 16 marca miał skontaktować się z bratem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego – Marcinem Szumowskim, biznesmenem z branży farmaceutycznej.

Źródło: natemat.pl, Gazeta Wyborcza