Mamy prezydenta-wpadkę Andrzeja Dudę i mamy minister wpadkę, Jadwigę Emilewicz. Tym razem była p.o. kierowniczki muzeum PRL w Nowej Hucie postanowiła dać dowód swojej ignorancji w dziedzinie problemów firm i na spotkaniu z reprezentantami Strajku Przedsiębiorców poprosiła o… przekazanie jej spisu problemów, jakie mają firmy. Totalna kompromitacja – komentują przedsiębiorcy.

Prośba Emilewicz została odebrana jako skandal i prowokacja. W Polsce trwa największy kryzys od czasów drugiej wojny światowej a minister nie ma świadomości jak wiele firm nie dostało żadnej pomocy? Jak wiele firm nie doczekało się odpowiedzi z ZUS, urzędu pracy czy PFR? Jak wiele firm w ogóle nie dostanie żadnej pomocy, bo w ministerstwie nawet nie wiedzą, że są takie branże?

Przedsiębiorcy są wściekli na Emilewicz i podają tysiące przykładów biznesów, które padły i są bez żadnej pomocy:

Reklamy
 • Czynsz 10 tys i 12 pracowników. Zamknęliscie granice a sprzedawali za granicę i głównie w galeriach. Biznes padł w 1szym miesiącu… Trzeba zwrócić auta, które są w leasingu, zwolnić pracowników… Prowadzili biznes ponad 20 lat, zniszczyliscie to swoim działaniem. Zerowa produkcja nie da się pociągnąć ani miesiąca przy takich kosztach. Kto rym ludziom wynagrodzi… Oni nie zaczną od 0…zaczynaja z minusem.
 • Turystyka!!! Lezy i kwiczy…. To jest masakra, co sie w niej dzieje…. A za nia wszystko co sie z nia laczy… Gastronomia, eventy, hotelarstwo, transport, biura podrozy, przewodnicy, miejsca kulturalne, np muzea, teatry, sport…. Mozna tak wymieniac i wymieniac…Wszystko jak leci!!!! Niech otworza granice i przestana piep***yc glodne kawalki, a przede wszystkim zniewalac ludzi!!!! Pracuje w tej branzy i widze co sie dzieje… Wszystko stoi albo przynosi gigantyczne straty!!!!! I nie sa to straty do odrobienia w miesiac czy dwa!!!!
 • Utrzymuje się TYLKO z prowadzenia imprez okolicznościowych jako Dj. Odnoszę wrażenie że urzędy pracy podpisują umowy na pożyczki z firmami którym już odmrożono zakazy. Osobiście słabo widzę moją branże w chwili kiedy na pożyczkę będzie trzeba czekać np.jeszcze miesiąc. Pieniądze są potrzebne na już tym którym rząd zakazał pracy i nie wie kiedy to odmrozi.
 • Jak państwowy dostawca prądu Tauron traktuje mikroprzedsiębiorstwa pod pozorem gwarancji utrzymania ceny. Okazuje się, że ta gwarancja w przypadku małych firm podnosi wartość faktury prawie dwukrotnie. I dzieje się to począwszy od lutego 2020, a w marcu zamrożono przedsiębiorczość i istnieje znaczący spadek obrotów, a zatem i dochodów firmowych.
 • Gastronomia i hotelarstwo – opłaty stałe ok 20 tys miesięcznie, a jeszcze trzeba oddać zadatki na ten moment 40 tys w ciągu pół roku, . Pobyty gości na maj i czerwiec już anulowane, wiec stoimy 4 mce, koszt 80 tys, winna ludziom 40 tys, pomoc 2 tys.
 • Prywatna Branża ARTYSTYCZNA.
  Przykład:
  Produkcje widowisk teatralnych wstrzymane w czasie ich realizacji. Poniesione koszty produkcji na etapie tworzenia scenografii, kostiumów, bez możliwości odzyskania pieniędzy poprzez eksploatację widowiska.
  Brak możliwości wywiązanoa się z kontraktów wobec artystów biorących udział w planowanych spektaklach.
 • Gastronomia (kawiarnia), wyłącznie umowy zlecenia (4 osoby). Zobowiązania: pensje, najem lokalu, leasingi sprzętów, zaległe FV, kredyt na rozpoczęcie działalności. Razem około 15k netto miesięcznie.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułTo się dzieje na naszych oczach. Kaczyński wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej
Następny artykułBłaszczak rozbroił Polskę. Raport NIK dowodzi, że nasza armia to fikcja