“Odkrycie towarzyskie” Kaczyńskiego gotuje najlepsze obiady

Reklamy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał Trybunałowi Konstytucyjnemu udzielenie odpowiedzi na pytania senatora Krzysztofa Brejzy dotyczące mieszkania przy al. Szucha, w którym Julia Przyłębska miała się spotykać między innymi z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Senator Koalicji Obywatelskiej poinformował, że prezes TK zaskarżyła orzeczenie. “Broni dzielnie informacji o kosztach najmu słynnego apartamentu, odwiedzanego m.in. przez prezesa” – napisał na Twitterze.

 

Krzysztof Brejza, ówczesny poseł PO zwrócił się w maju zeszłego roku do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej. Zapytał, czy ze środków TK wynajmowane jest mieszkanie (apartament) w jednej z kamienic przy al. Szucha z własnym basenem i siłownią, ile kosztuje wynajem i kto korzysta z mieszkania.

23 maja zeszłego roku “Gazeta Wyborcza” napisała, że w mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha odbywają się cyklicznie spotkania i biorą w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: tvn24.pl, Gazeta Wyborcza, Twitter

Poprzedni artykułKazik nie trafił na pierwsze miejsce listy przebojów Trujki. Trafił za to na pierwszą stronę The Times
Następny artykułEmilewicz brakuje do pierwszego