Szef PKW: “Historia z poprzednią ustawą nauczyła nas, że trzeba usiąść i dojść do konsensusu”

Wybory 28 czerwca się nie odbędą?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Mam nadzieję, że historia z poprzednią ustawą wyborczą nauczyła nas, że trzeba usiąść i dojść do konsensusu; cały czas liczę na otrzeźwienie klasy politycznej i takie unormowanie kalendarza wyborczego, które umożliwi przeprowadzenie wyborów w pełnej krasie – mówi szef PKW Sylwester Marciniak.

Szef PKW odniósł się do także możliwości przeprowadzenia wyborów 28 czerwca. – Do 28 czerwca pozostał ponad miesiąc. Gdyby dzisiaj ustawa była ogłoszona w Dzienniku Ustaw i weszła w życie, to wydaje się, że byłoby to możliwe do zrealizowania. Ale dopiero w czwartek mamy posiedzenie komisji senackich, nie wiadomo, kiedy Senat przyjmie ustawę.

– Dziś mamy trzy podstawowe pytania do klasy politycznej. Po pierwsze – czy chcą przeprowadzić wybory. Jeżeli tak, to drugie pytanie – kiedy chcą przeprowadzić wybory. Trzecie pytanie do Sejmu i Senatu – w jaki sposób mamy przeprowadzić wybory. Jak będziemy znali odpowiedzi na te trzy pytania, to PKW będzie mogła się wypowiedzieć, czy jest to w ogóle realne do przeprowadzenia – mówił Marciniak.

Źródło: onet.pl