Kukiz czuje się dobrze w polityce

Reklamy

Paweł Kukiz oficjalnie potwierdził plany założenia własnej partii. Muzyk i polityk zdradził, że w tym tygodniu złoży wniosek o jej rejestrację. Jego nowe ugrupowanie nazywać się będzie K-15.

Paweł Kukiz z polityką związał się już w 2005 roku. Należał wtedy do honorowego komitetu poparcia Donalda Tuska. Potem odpowiadał się za kandydaturami różnych polityków, jednak dopiero w 2014 roku samodzielnie wystartował w wyścigu o władzę. Wygrał wówczas w wyborach samorządowych do rady sejmiku dolnośląskiego z listy Bezpartyjnych Samorządowców. W 2015 roku niespodziewanie wystartował w wyborach na prezydenta Polski. Otrzymał poparcie sięgające 20,8 proc. Zajął wówczas 3 miejsce.

Przed wyborami powołał niepartyjne ugrupowanie polityczne Kukiz’15. Po wyborach powołano stowarzyszenie, które stało się jego bazą. W wyborach parlamentarnych w 2015 ugrupowanie otrzymało 8,8 proc. i weszło do Sejmu. Po czterech latach w sierpniu 2019 roku Paweł Kukiz ogłosił, że wraz z przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem zawiera koalicję, a dokładnie Koalicję Polską.

Źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułBiedroń ostro: “PiS jak ośmiornica chce przejąć całe państwo”
Następny artykułKarczewskiego lamentów ciąg dalszy…