Mafia z PiS.

Podwładny bossa mafii vatowskiej Pawła K. Łukasz Pawelski został zatrudniony w kontrolowanej przez PiS TVP. Pawelski trafił na listę płac rządowej telewizji, gdy boss mafii został zatrzymany przez CBŚP.

Reklamy

Sytuacja jest tym bardziej zaskakująca, że Pawelski ma na koncie prawomocny wyrok za pobicie człowieka metalowym prętem. Nie przeszkadzało to PiS zatrudnić go w TVP Info.

Jednocześnie Pawelski prowadzi stronę internetową spółki producentów broni Eurosimplex. Jej właściciel Tomasz Szostek płacił bandycie w gotówce. Np. za tekst „Węzeł warszawski” Pawelski otrzymał 5 tys. złotych w gotówce (sam Szostek utrzymywał, że zapłacił 10 tys.).

W 2018 roku Szostek i Pawelski promowali kandydaturę Jacka Wojciechowicza na prezydenta Warszawy. Celem było odebranie głosów Rafałowi Trzaskowskiemu i umożliwienie Patrykowi Jakiemu walki w II turze.

Handlarze bronią prowadzą stronę internetową „Życie Stolicy”. Strona udaje portal, ale w rzeczywistości jest tylko witryną, bez redaktora naczelnego, dziennikarzy, ani informacji o składzie redakcji.

Sama strona natomiast produkuje zmyślone informacje nt. warszawskich urzędników i prezydenta miasta. Zmyślone informacje są następnie kolportowane przez inne media związane z PiS, które powołując się na stronę handlarzy bronią chcą uniknąć pozwów.

Sposób finansowania strony nie jest znany. Za to handlarze bronią mocno angażują się w promocję PiS i jej polityków.

Źródło: KRS / Życie Stolicy

Poprzedni artykułPolska gospodarka zwalnia. Rząd dalej rozdaje bonusy typu “ściema+”
Następny artykułKsiążka Ziemkiewicza zablokowana. Powodem antysemickie treści