Książka Ziemkiewicza ma propagować antysemityzm

Reklamy

Portal Allegro podjął decyzję o blokadzie ofert z najnowszą książką prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza. Ograniczenie nałożono po wniosku Stowarzyszenia “Nigdy Więcej”, organizacji antyrasistowskiej i antyfaszystowskiej.

O zablokowaniu książki portal poinformował we wtorek. “Oferty usunęliśmy na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia »Nigdy Więcej«”. Wpis portalu odsyła do strony internetowej organizacji, której celem jest przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji.

“Cham niezbuntowany” znalazł się na opracowanej przez Stowarzyszenie liście kilkudziesięciu publikacji nierekomendowanych do dystrybucji na platformie Allegro. “Nigdy Więcej” zwróciło uwagę, że książka Rafała Ziemkiewicza “zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej”.

Stowarzyszenie zaznaczyło jednocześnie, że “ostateczną decyzję o usunięciu aukcji każdorazowo podejmuje Allegro na podstawie własnego regulaminu”.

Źródło: onet.pl, Wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułDuda płaci gangsterom? Jak podwładny bossa mafii vatowskiej z wyrokiem za pobicie trafił do TVP Info
Następny artykułCzechy oskarżają PiS o inwazję. Armia Błaszczaka okupuje kapliczkę poza terytorium Polski