Duda ma problem z tolerancją

“Nie ma wątpliwości, że rodzina zasługuje na szczególne wsparcie” – mówił 10 czerwca prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji Karty Rodziny. Dokument jest zbiorem gwarancji i deklaracji dotyczących życia rodzinnego z nieprzejednaną homofobią w gratisie.

Reklamy

Zagraniczne media podkreślają, że PiS, formacja nacjonalistyczna i populistyczna, gra wykluczaniem mniejszości seksualnych, uchodźców, antysemityzmem. O homofobii Dudy piszą New York Times, Washington Post, Bloomberg, Reuters. Przychylnie zareagowały za to media Władimira Putina.

„Prezydent Andrzej Duda obiecał w środę zakazać w polskich szkołach nauki o kwestiach LGBT. To odezwa do konserwatywnej bazy wyborców w coraz bardziej zaciętym wyścigu do wyborów prezydenckich 28 czerwca” – informuje Reuters.

Reporter Alan Charlish wyjaśnia, że Duda jest kandydatem „prawicowej, nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość, która nazywa lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe (LGBT) zagraniczną »ideologią«, która niszczy tradycyjne wartości katolickiego narodu”.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułW Polsce nie działa już system demokratyczny. Mamy dyktatora, oto dowód!
Następny artykułPiS w Sejmie, PO w Senacie, prezydent ludowiec?