Złodziejstwo się szerzy. Jako autorzy projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi informujemy, że rozpowszechniana przez Gmina Michałowo wizualizjacja centrum Disco Polo jest kradzieżą i przeróbką wizualizacji projektu autorstwa Horizone Studio. Tym samym Gmina Michałowo narusza prawa autorskie, w tym prawa osobiste, twórców projektu biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi – architektów HORIZONE Studio poprzez rozpowszechnienie bezprawnie użytej i zmodyfikowanej przez Gminę Michałowo w izualizacji budynku Ericpol i przypisanie jej autorstwa tejże gminie jako centrum Disco Polo – piszą w specjalnym oświadczeniu autorzy wizualizacji.

Oryginalny projekt pracowni HORIZONE Studio był laureatem wielu nagród, w tym laureatem Nagrody SARP za najlepszy budynek biurowy zrealizowany w Polsce w 2015 roku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni w wielu mediach, w tym ogólnopolskich takich jak Fakty TVN, polsatnews.pl, Gazeta Wyborcza, DziennikGazetaPrawna, Onet, etc. pojawiły się publikacje promujące inwestycję gminną z udostępnioną przez gminę wizualizacją centrum Disco Polo. Horizone Studio nigdy nie wyraziło zgody ani na posłużenie się jakimkolwiek fragmentem naszego projektu, ani na jego przeróbkę przez Gminę Michałowo.
Szczególny sprzeciw budzi fakt, że sprawcą naruszenia jest podmiot publiczny, którego działanie w granicach i na podstawie prawa wynika z podstawowych zasad polskiego i europejskiego systemu prawnego.

Informujemy, że podjęliśmy odpowiednie kroki prawne mające na celu ochronę naszych interesów, w tym wystąpiliśmy o zadośćuczynienie w postaci wpłaty przez Gminę Michałowo na rzecz Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku, jako państwowej instytucji oświatowej realizującej cele społeczne w zakresie rozwoju kultury i sztuki, w tym promocji i kształtowania gustów muzycznych – dodają autorzy.

Reklamy

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3050596788328791&id=194465423941956

Poprzedni artykułBeata Szydło brutalnie atakuje Trzaskowskiego: Czy nie jest pan hipokrytą?
Następny artykułDzisiaj w samo południe protest pracowników LOT w Warszawie