Fejkowe konta promują Dudę. Tłusty odyniec Kaczyńskiego chwyta się każdego sposobu, by zniszczyć przeciwników

Boty w służbie PiS

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Akcja PiS #RafałNieKłam to nie tylko spot, atakujący Trzaskowskiego, ale także intensywne rozpowszechnianie w sieci, zwłaszcza na Twitterze, hashtagu akji. Rekordzista wygenerował w weekend ponad 200 tweetów z frazą #RafałNieKłam. Inne konto miało ponad 100 takich wzmianek, a przez dobę wygenerowało prawie 1200 tweetów.

Czy w akcji #RafałNieKłam użyto botów? Spot wyświetlony na Facebooku 1,2 mln razy w ciągu 31 godzin, wykupiona reklama na FB za minimum 2 tys. zł, specjalna strona internetowa oraz bardzo duża aktywność kont wspierających PiS na FB i TT – do tego stopnia, że aktywność niektórych w pełni odpowiada definicjom pracy botów.

Tak wyglądała weekendowa akcja #RafałNieKłam, której trzonem były oficjalne działania sztabu Andrzeja Dudy. Jej celem było uderzenie w najgroźniejszego dziś konkurenta urzędującego prezydenta, kandydata PO Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: oko.press