PiS wprowadził niższy VAT na musztardę

Reklamy

Poseł Konfederacji Artur Dziambor zarzucił Andrzejowi Dudzie, że ten, mówiąc o obniżaniu podatków przez PiS, nie wspomniał o tych podatkach, które są podwyższane.

Duda 1 lipca mówił m.in. w Drawsku Pomorskim, że rząd PiS jest rządem, który obniża podatki. Wspomniał w tym kontekście o obniżeniu I progu podatkowego do 17 proc., podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych dla najmniej zarabiających oraz zwolnieniu z podatku dochodowego osób do 26. roku życia.

Duda mówił też o ujednoliceniu od 1 lipca podatku VAT, co doprowadziło – jak mówił – m.in. do obniżenia VAT na owoce, artykuły dziecięce, środki higieniczne dla kobiet i musztardę.

„Podatki są obniżane. No chyba że są podwyższane, to wtedy nie będziemy o tym wspominać. Od wczoraj całkiem nowy podatek, tzw. podatek od VOD. Prezydent Niskich Podatków nie zawetował, zapewne uznał, że ten podatek jest niski. Jeszcze 10 dni tego festiwalu kłamstw i manipulacji” – napisał na Facebooku Dziambor.

Dziambor odniósł się tu do wejścia w życie 1 lipca tzw. opłaty audiowizualnej określanej potocznie jako „podatek od VOD”. Podatek ten obejmie takie serwisy jak Netflix, Ipla, CDA Premium, Amazon czy HBO GO. Rząd szacuje, że przyniesie on w tym roku 15 mln złotych.

Konfederacja zarzuca PiS podnoszenie licznych podatków – formacja ta wylicza, że PiS od momentu objęcia rządów w Polsce w 2015 roku podniósł ponad 30 podatków i danin.

Źródło: rp.pl, Facebook

Poprzedni artykułWpadka za wpadką. Za czasów PiS bezpieczeństwo Polski obniża się
Następny artykułDuda uciekł z debaty. Polacy mu tego nie zapomną, TVP nie chcą oglądać