Zaskakujący wywiad.

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu niemieckim mediom. Odniósł się w nich do kandydatury Andrzeja Dudy i jego zwierzchnika – Donalda Trumpa.

W rozmowie z magazynem „Zuerst!” Korwin stwierdził, że kandydat PiS cofa Polskę w rozwoju, wskrzesza politykę II RP.

Reklamy

– Dla nas, Polaków, ta polityka zakończyła się katastrofą z 1939 roku, a Duda i rządząca partia PiS powtarzają tę politykę. Wszyscy popełniają te same błędy – stwierdził Korwin.

– (Duda – red.) Próbuje zdobyć poparcie Amerykanów, ale USA to kraj, który jest daleko. A jeśli wpadniesz w konflikt ze swoimi bliskimi sąsiadami, takimi jak Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy czy Litwini, to Amerykanie są daleko i ci nie pomogą – dodał.

– Mieliśmy taką samą sytuację w 1939 roku, kiedy Polska zaufała obietnicom z Londynu – i nic się nie stało. Polskę okupowały Niemcy i Sowieci – podkreślił poseł Konfederacji.

Odnosząc się do samego Donalda Trumpa Korwin… porównał go do małpy ze swojej ulubionej anegdoty.

– Małpa jest po prostu głupim zwierzęciem. Czasami decyduje się na skręt w prawo, czasem na skręt w lewo – bez zastanowienia i bez znaczenia. Ale socjalista zawsze odwraca się w lewo – co oznacza, że zawsze się myli. Małpa ma przynajmniej czasami rację. Donald Trump jest tego dobrym przykładem! – rzucił.

Źródło: Zuerst

Poprzedni artykułBędziesz siedział! Wrocław nie chce Dudy
Następny artykułTVPiS manipuluje okładką Faktu. Dobrze, że nie wstawili tu zdjęcia Trzaskowskiego