Rafał Trzaskowski trafnie do wyborców PiS: zrobię wszystko, że Wasza wizja była wizją mojej Polski

Rafał Trzaskowski pokazuje, że będzie umiał być „prezydentem wszystkich Polaków”.

W Ostrzeszowie nie zawahał się mówić wprost do zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. I w ten sposób wywołał żywiołowy aplauz zgromadzonych słuchaczy.

Reklamy

– Widzę jeden jedyny transparent, który jest przeciw, a nie za: „Wierni tradycji i ojczyźnie” – powiedział Trzaskowski. – To jest właśnie ta choroba pana prezydenta z PiS. Oni nas przez cały czas chcą pouczać. Wy naprawdę myślicie, że my nie wiemy, czym jest tradycja? To my wiemy, czym jest tradycja. To my wiemy, czym jest ojczyzna – mówił prezydent Warszawy.

– Piszecie na tym jednym jedynym transparencie, jaki widzę, że to nie jest Wasza wizja, to nie jest Wasza Polska. Ja Wam powiem: zrobię wszystko, że Wasza wizja była wizją mojej Polski. Bo ja chcę Was wysłuchać, chcę z Wami rozmawiać. Jestem gotów do rozmowy o tradycji, która jest mi bardzo droga, o ojczyźnie, której służyłem przez wiele, wiele lat, o rodzinie. Jestem gotów rozmawiać o patriotyzmie – ciągnął Trzaskowski.

– Tylko błagam Was: niech to będzie rozmowa między Wami a mną, a niech to nie będzie rozmowa pomiędzy prezydentem Dudą a panem prezesem. Bo naprawdę pan prezes pojęcia nie ma, czym jest rodzina. Pojęcia nie ma, czym jest wychowanie dzieci – podkreślił Trzaskowski w Ostrzeszowie.