Marcin Kierwiński z PO: Lepiej być wiceprzewodniczącym PO, niż teczkowym prezesa Kaczyńskiego

Nie milkną echa rezygnacji Andrzeja Dudy z udziały w debacie prezydenckiej. Urzędujący prezydent musiałby się zmierzyć nie tylko z Rafałem Trzaskowskim ale iż pytaniami niezależnych dziennikarzy. A te, w obliczu ciągłych afer rządu PiS musiałby być szczególnie trudne.

– To bardzo charakterystyczne, że jak tylko pada propozycja, by prezydent Duda musiał stanąć przed niezależnymi dziennikarzami, z różnych redakcji, od prawa do lewa, to jest panika w sztabie i tchórzliwe wypowiedzi samego pana prezydent – ocenił Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Reklamy

– Polacy chcą tej debaty, Polakom się ta debata należy, a ucieka przed nią tchórzliwie Andrzej Duda – dodał polityk PO, oceniając, że prezydent nie chce debaty przed II turą.

Kierwiński trafnie podsumował także zarzuty sztabu PiS, że Rafał Trzaskowski jest ciągle czynnym politykiem Platformy Obywatelskiej.  – Lepiej być wiceprzewodniczącym PO, niż teczkowym prezesa Kaczyńskiego, który podpisuje wszystko, co każe Jarosław Kaczyński – powiedział Kierwiński.