Maseczki i respiratory to nie wszystko. Co ma jeszcze na sumieniu Szumowski?

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, nie tylko kupił maseczki nie spełniającego wymogów medycznych od swojego instruktora narciarstwa a respiratory od byłego człowieka WSI. W tle są jeszcze niewyjaśnione sprawy z wieloma milionami złotych, które trafiły z budżetu państwa do spółek rodziny Szumowskiego. Mówimy o gigantycznych pieniądzach.

Na razie afera Szumowskiego nie znalazła jednak swojego wyjaśnienia. Prawdopodobnie potrzebna będzie komisja sejmowa, która zbada i wyjaśni wszystkie wątki decyzji i przepływu pieniędzy. Tymczasem posłowie opozycji alarmują, że nie wszystko jeszcze wiemy. Kupowano bowiem także duże ilości płynów dezynfekujących, rękawiczek oraz innych środków ochrony medycznej, takich jak kombinezony. Jednak zamiast przejrzystego procesu zakupów i publicznego wyjaśnienia skąd i dlaczego je kupiono, są kolejne tajemnice.

Reklamy

Warto pamiętać, że jeśli politycy nie będą w stanie się wytłumaczyć ze swoich decyzji i wyjaśnić ich Polakom, jeśli nie uda się rozliczyć aferzystów i zamknąć pospolitych złodziei, to naród straci resztki zaufania do władzy i do samego państwa.

źródło: Facebook