Koszulka z napisem “Konstytucja” razi Komisarza Wyborczego. Członek komisji odwołany w trybie natychmiastowym

Kuriozalna decyzja Komisarza Wyborczego

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Członek komisji wyborczej w Szczecinie założył koszulkę z logo “Konstytucja”. Został odwołany w trybie natychmiastowym. Do zdarzenia doszło w komisji wyborczej na szczecińskim Warszewie. Logo z tym napisem było wykorzystywane podczas manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.

To nie pierwszy raz, gdy doszło do takiej sytuacji. Mężczyzna został upomniany w sprawie stroju już dwa tygodnie temu przy okazji I tury głosowania wyborów 2020. Teraz wyciągnięto wobec niego konsekwencje. Komisarz Wyborczy w Szczecinie odwołał mężczyznę w trybie natychmiastowym.

– Dziś po raz kolejny doszło do sytuacji, która jest niedopuszczalna. Członek komisji, który wcześniej był w poprzednich komisjach jako przewodniczący założył koszulkę, która jednoznacznie się kojarzy z konkretną opcją polityczną, a więc jest formą agitacji politycznej za konkretnym kandydatem. Jest to napis konstytucja, nie tylko napis, ale też ten charakterystyczny układ – powiedziała w rozmowie z “Radiem Szczecin” Agnieszka Przybylska z Ruchu Kontroli Wyborów.

Źródło: wp.pl