Pedofil Plus.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, pierwszy ksiądz w Polsce, który podjął temat lustracji duchownych oraz rozliczenia z pedofilii nie wejdzie do komisji ds. pedofilii. Posłowie PiS zablokowali jego kandydaturę.

To jasny sygnał, że gwałciciele dzieci zostali otoczeni parasolem ochronnym. Zszokowania taką decyzją tuż po wyborach nie kryła prawica i część wspierających Andrzeja Dudę publicystów, który chcieli jednak rozwiązania problemu gwałtów dzieci przez duchownych.

Reklamy

– PiS nie poparł księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do komisji antypedofilskiej. Wierchuszka partii przeciw – stwierdził Krzysztof Bosak.

– Odrzucenie kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego przez znaczną część posłów PiS to przykry dowód na to, że celem komisji nie jest walka z pedofilią, ale jej pozorowanie. I że interes korporacji kościelnej jest dla nich ważniejszy niż dobro Kościoła – stwierdził bliski PiS publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułGmina wygrała wóz strażacki za frekwencję od Wąsika… ale go nie dostanie. Dostanie go gmina, gdzie wygrał Duda
Następny artykułMorawiecki opowiada bajki w Sejmie: Kamiński jest najlepszym ministrem, który zapobiega korupcji