Rekonstrukcja rządu po wakacjach

Reklamy

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, rekonstrukcja rządu nastąpi po wakacjach. – Na pewno będą zmiany personalne. I nie chodzi tu o premiera, bo Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku premiera. Rząd będzie skonstruowany inaczej – w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach – deklaruje Kaczyński. Polityk pytany o personalia powiedział, że nie będzie wymieniał nazwisk.

Kaczyński zapowiedział również, że na kongresie PiS szykowana jest reorganizacja partii. – Przez cały czas będziemy realizowali działalność partyjną. Ale najważniejszy jest program reformy państwa. Teraz chcemy posunąć sprawy naprzód, bo obecnie polskie życie publiczne nie do końca służy rozwojowi Polski (…). Pokazujemy w wielu przypadkach, że można i dalej będziemy pokazywać – dodaje Kaczyński.

Pytany o ewentualnego następcę w fotelu lidera PiS mówi: – (…) Mój staż szefa partii to 30 lat. Muszę brać pod uwagę zmęczenie materiału. Muszę też brać ambicje pokolenia 50-latków. Nie będę im blokował drogi, to byłoby nie w porządku i mało roztropne z mojej strony – powiedział Kaczyński. Polityk, podobnie jak przy rekonstrukcji rządu, nie wskazał konkretnych nazwisk.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułIdzie “Nowa komuna”. PiS chce zmienić podział administracyjny kraju
Następny artykułUkryte koszty funkcjonowania Agaty Kornhauser-Dudy. Nikt nie wie, ile kosztuje to podatnika