Kaczyński funkcjonuje w równoległej rzeczywistości

Reklamy

“Uzyskaliśmy najwięcej jak było można. (…) Wiem, że zdarzają się krytycy przyjętych rozwiązań – nawet w naszym obozie. Chcę im powiedzieć, że bardzo się mylą – mówi w pierwszych słowach komentarza prezes PiS. – Mamy ogromny sukces, przede wszystkim ze względu na środki jakie udało się uzyskać dla Polski – podkreśla Kaczyński. Komentuje też sporną kwestię praworządności.

Nasze dobre wyniki gospodarcze i skuteczna walka z pandemią ogromnie zwiększają naszą pozycję – ocenia Kaczyński. Jego zdaniem “Sukces negocjacji pokazał, że bajką jest nasza izolacja w Unii Europejskiej; bajką jest też to, że nie jesteśmy wstanie budować koalicji, prowadzić pomysłowych rozgrywek”. W komentarzu dostaje się też opozycji. – Wszyscy zdawali sobie sprawę, że rządy PO były wygodne dla wielu, ale też są skrajnie nieudolne. My jesteśmy dużo mniej wygodni, ale za to bardzo sprawni – dodaje prezes PiS.

Co prezes PiS mówi o mechanizmie praworządności? Zarówno Mateusz Morawiecki, jak i premier Węgier Viktor Orbán stwierdzili na konferencji prasowej, że z ostatecznego tekstu porozumienia usunięto mechanizm uzależnienia wypłat z unijnych funduszy od przestrzegania zasad rządów prawa. Co innego jednak mówi na ten temat tekst porozumienia Rady Europejskiej.

– Próba, żeby połączyć wypłatę środków z warunkami, które pozwalałyby arbitralnie je nam odbierać, tylko dlatego, że się nie podobamy, wykorzystując puste hasło praworządności, się nie udała. Procedura ustalona na szczycie zawiera na końcu decyzję Rady Europejskiej, a te zapadają jednomyślnie – mówi Kaczyński.

Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Kaczyński żyje w równoległym, odrealnionym zupełnie świecie?

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułCo chce ukryć prokuratura w Gdańsku? Kuriozalne oświadczenie na tekst “Gazety Wyborczej”
Następny artykułTak się legalizuje złodziejstwo! Sejmowa komisja zdrowia głosami polityków Zjednoczonej Prawicy przyjęła poprawkę o zwrocie Poczcie Polskiej 70 milionów złotych za wybory korespondencyjne