Kaczyński ukradł nam Polskę, dlatego że tak łatwo mu kiedyś poszło z Księżycem

Reklamy

Janusz Gajos podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival mówił o “małym człowieku”, który “jednym ruchem podzielił nasz kraj”. Ta wypowiedź wywołała komentarze polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy w mocnych słowach skrytykowali aktora.

– Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, (na) jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – stwierdził Gajos.

Dodał jeszcze: – Coś takiego, co wykonał, przepraszam za wyrażenie, “mały człowiek”. Jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj, nas samych na dwie części, to jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazywało hitleryzmem. Takie dość ordynarne wskazywanie jedną ręką: “jest ci źle, powiem ci dlaczego: bo on cię okrada”. To jest coś strasznego, ale to działa, z taką… nie umiem tego nazwać… z taką logiką, że włos się jeży na głowie.

Była wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS, europosłanka Beata Mazurek napisała na Twitterze: “wyraźnie widać, że PRL, ‘Czterej pancerni i pies’ odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa”. “Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratora w filmie ‘Układ’. Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka” – czytamy we wpisie Mazurek.

Do komentarza Mazurek odniósł się publicysta, dziennikarz i autor reportaży Cezary Łazarewicz. “Pani Beatko kochana, pan Gajos w Pancernych tylko udawał Janka, bo jest aktorem. Tak jak Pani Prezes udawał kiedyś Placka. Przecież nikt nie twierdzi, że ukradł nam Polskę, dlatego że tak łatwo mu kiedyś poszło z Księżycem” – napisał laureat Nagrody Literackiej Nike.

Daniel Olbrychski stwierdził, że “dobry aktor zostanie dobrym aktorem, a chwilowi komentatorzy jego poczynań przeminą”. – Tak jak przeminęło Zjednoczenie Patriotyczne “Grunwald” – dodał.

Źródło: tvn24.pl, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPuste sale na zaprzysiężeniu Dudy. Każdy przyzwoity odmawia udziału w maskaradzie
Następny artykułPiS wprowadza nowy podatek. Będzie drożej w sklepach!