Zdanie Dudy się nie liczy

Reklamy

Jacek Kurski został ponownie wybrany na prezesa Telewizji Polskiej, Rada Mediów Narodowych zdecydowała o tym stosunkiem głosów 3:2. Kontrkandydat Maciej Pawlicki nie został oficjalnie zgłoszony przez nikogo z Rady, zatem nie został wzięty pod uwagę.

Członkowie Rady Mediów Narodowych na piątkowym posiedzeniu odrzucili też w głosowaniu (stosunkiem głosów 3:2) wniosek Juliusza Brauna o zaniechanie głosowania nad kandydaturą na prezesa TVP i wyłonienie go w drodze konkursu. W Radzie Mediów Narodowych jest troje przedstawicieli PiS (przewodniczący Krzysztof Czabański, posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk), Juliusz Braun wskazany przez PO i Grzegorz Podżorny z rekomendacji Kukiz ’15. To przedstawiciele PiS poparli kandydaturę Kurskiego na prezesa TVP i zagłosowali przeciw konkursowi na to stanowisko.

Jacek Kurski był prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku. Jesienią 2016 roku został powołany na 5-letnią kadencję. Wygrał wtedy konkurs przeprowadzony przez RMN. Na początku marca br. decyzję o odwołaniu go przez RMN ogłoszono na konferencji. Andrzej Duda poinformował wtedy, że podpisze nowelizację ustawy dającą TVP i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł kolejnej rekompensaty.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułRząd nie będzie pomagać przedsiębiorcom. Niech radzą sobie sami
Następny artykułPracownicy TVPiS z problemami z pamięcią. Ruszył proces w sprawie wydarzeń z 2019 roku