Wójcik – minister homo-sprawiedliwości?

Reklamy

– Mówimy stanowcze “nie” chuligaństwu, niezależnie, jakie kto ma preferencje seksualne – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do aresztowania Margot. Aktywistkę LGBT konsekwentnie nazywał “chłopakiem”, na co zwróciła mu uwagę prowadząca program. – Mam oczy i widzę. Trudno żebym mówił na kogoś, kto wygląda jak mężczyzna, że jest kobietą. Mamy oczy, widzimy. Trudno, żeby pani patrzyła na mnie i mówiła, że jestem kobietą – odpowiadał wiceminister.

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął w piątek decyzję o dwumiesięcznym areszcie dla Margot z kolektywu Stop Bzdurom, która jest podejrzana o uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami i atak na jej kierowcę. Po decyzji o areszcie dla Margot w Warszawie wybuchły protesty, policja zatrzymała 48 osób, które później usłyszały zarzuty.

Nadal nie jest znane uzasadnienie decyzji w sprawie Margot. W poniedziałek prokuratura informowała, że “nie zna treści uzasadnienia albowiem czeka na zwrot akt z Sądu wraz z postanowieniem”. Wcześniej prezes Sądu Okręgowego w Warszawie tłumaczyła, że “nie jest możliwe udostępnienie treści uzasadnienia” bez zgody prokuratury.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułSikorski wbija szpilę amerykańskiej ambasador. Zapytał czy podsłuchują sojuszników
Następny artykułPolicjanci muszą zacząć nosić obowiązkowo swoje numery. Jak będą zdejmować, to tatuować im na stałe?