Kulisy sporu Mariana Banasia z jego zastępcą

Zbliża się czas opublikowania raportu NIK. Zdradza on kulisy sporu, jaki powstał pomiędzy Marianem Banasiem a Tadeuszem Dziubą. Prezesów poróżnił m.in. “niespójny” system pomocy humanitarnej.

Reklamy

Chodzi o raport z kontroli “Realizacja zadań administracji publicznej w zakresie udzielania pomocy humanitarnej poza granicami Polski”. Właśnie on stał się kością niezgody pomiędzy Marianem Banasiem a jego zastępcą – Tadeuszem Dziubą.

Za uwagi do tego raportu Dziuba został pozbawiony swoich kompetencji. Miał on wpływać na pracę kontrolerów w te sprawie. Wystąpienie pokontrolne zostanie opublikowane w formie zaproponowanej przez wspomnianych kontrolerów, a tylko niektóre uwagi Dziuby zostały wzięte pod uwagę.

Sam raport jest ważny o tyle, że dotyczy on oceny półtorarocznej działalności europosłanki Beaty Kempy, która pełniła wcześniej urząd pełnomocnika rządu ds. pomocy humanitarnej.

Źródło: wp.pl, Rzeczpospolita

Poprzedni artykułKaczyński znowu doi Polaków. W obliczu kryzysu chce zwiększyć subwencję dla partii
Następny artykułRosyjskie standardy władzy w Polsce. Dopiero jak wojewoda zachorował, zobaczył że infolinia COVID-19 nie działa