Profesjonalizm dziennikarzy reżimówki

Reklamy

Dyrektor TVP3 Lublin zwolnił z pracy Tomasza Zalewę, którego wczoraj kamera miejskiego monitoringu przyłapała podczas wyciągania śmieci ze śmietnika i rozrzucania ich na trawniku. W ten sposób, były już dziennikarz, przygotowywał “scenografię” do materiału o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

Jeszcze w czwartek, czyli w dniu opublikowaniu nagrania przez Urząd Miasta Lublin, dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz rozwiązał w trybie natychmiastowym umowę z Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Głównym powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie pracownika publicznej telewizji, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w centrum miasta.

W czwartek na oficjalnym profilu Miasta Lublin na Facebooku zostało upublicznione nagranie z pracownikami TVP3 Lublin. Na filmie można zauważyć, jak redaktor Tomasz Zalewa, jeden z byłych prowadzących Panoramę Lubelską sięga do kosza na śmieci i wyciąga z niego odpady. Następnie rozrzuca je na trawniku. Stertę śmieci nagrywa operator kamery.

Zdarzenie miało miejsce na placu im. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Zostało zarejestrowane przez kamerę Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułKres propagandy sukcesu. GUS publikuje dane pokazujące gospodarczą zapaść w Polsce
Następny artykułMorawiecki z ekipą nieudaczników ciągną Polskę na dno. Największy spadek PKB w historii