Nie milkną ostre komentarze po nagłej (i podobno wymuszonej) dymisji Łukasza Szumowskiego. Internauci pytają o jego odpowiedzialność za nieudolność w czasie epidemii, o to ile osób przez niego zmarło, o nierozliczone pieniądze za zakupy respiratorów, znajomość z instruktorem narciarskim i wiele innych problemów służby zdrowia. Szumowski ma najpewniej sporo na sumieniu, że musi odejść – napisała jedna z internautek.

Krąży też dowcip na temat interesów byłego już ministra

– Panie Szumowski dlaczego rezygnuje pan dopiero teraz ze stanowiska Ministra Zdrowia?
– Bo już nie mam na czym zarobić

Reklamy

Krytycznych głosów jest bardzo dużo.

Teraz będzie czas na “Indiana Szumowski i poszukiwacze zaginionych respiratorów” – pisze kolejny internauta.

To nie Szumowski dał radę w pierwszych tygodniach pandemii. Tylko Polacy! To my szyliśmy maski, dowozilismy prowiant dla lekarzy, udostępniliśmy mieszkania dla lekarzy” – dodaje inna ososoba. 

Teraz należy tylko zabezpieczać dokumenty bo będzie to niszczone a kosekwencje czynu wyprowadzania kasy z MZ – Szumowski będzie musiał ponieść” – to głos dotyczący rozliczeń ministra. 

Inni przypominają słowa samego ministra “W takiej sytuacji jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem że takich rzeczy się nie robi”.

Odejście Szumowskiego jest podobne do wyrzucenia Szydło z rządu. Jednego dnia najlepsza premier, drugiego dnia wyrzucona bez skrupułów. Co przeskrobał Szumowski? Szczegóły niedługo wyjdą na jaw i będą zapewne szokujące.

 

 

Poprzedni artykułLekarz Kaczyńskiego nowym ministrem zdrowia? Nagroda za kolano
Następny artykułPaństwo PiS w pigułce. Personel szpitala ma sam płacić za testy na koronawirusa