Szumowski Gate – kolejna odsłona

Reklamy

Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński chcą, by Łukasz Szumowski odszedł ze swojego stanowiska. Ich zdaniem rezygnacja Janusza Cieszyńskiego z funkcji wiceministra to ucieczka z tonącego okrętu.

– Gdzie są respiratory? Gdzie są pieniądze? Dlaczego te maski za 5 mln są nieprzydatne? Dlaczego były lewe certyfikaty? Ta akcja ewakuacja ma oczyścić uciekających stąd polityków – powiedział Joński.

Polityk uważa, że rezygnacja Janusza Cieszyńskiego z funkcji wiceministra zdrowia to ucieczka z tonącego okrętu. Szczerba zaapelował o dymisję Szumowskiego. – To on odpowiada za wszystkie nieprawidłowości – powiedział. Podkreślił, że nie wyjaśniono m.in. kwestii umowy na zakup respiratorów.

Polityk dodał, że “handlarz bronią nie jest wyłącznie kontrahentem Szumowskiego”. – Robi bardzo grube interesy ze spółką Orlen – stwierdził Szczerba.

– Złożyliśmy wniosek o komisję śledczą. Mam nadzieję, że zobaczymy się na niej z ministrem Cieszyńskim – podkreślił Joński. Politycy stwierdzili, że są zaniepokojeni losami śledztwa ws. umów zawieranych przez Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułPILNE! Szumowski składa rezygnacje z funkcji ministra zdrowia!
Następny artykułAle się porobiło! Ciarka zniknął z Twittera