“Aby żyło się lepiej”

O nawet 2 tys. zł podniesiona ma być pensja doradców Andrzeja Dudy i szefa jego kancelarii. W całej Kancelarii Dudy planowane są podwyżki, które potwierdził minister Andrzej Dera.

Reklamy

Podniesiona ma być pensja nie tylko doradców Dudy i szefa jego kancelarii, ale od września podwyżki obejmą wszystkich pracowników.

– Są przygotowywane podwyżki dla pracowników. Wynika to z ustawy budżetowej, która zakładała w tym roku 6-procentowy wzrost wynagrodzenia dla administracji publicznej. Dawno nie było tej podwyżki, więc robimy to po raz pierwszy od 5 lat – powiedział Dera.

Obecnie budżet kancelarii Dudy wynosi 200 mln zł, z czego już 53 mln zł idzie właśnie na wynagrodzenia. We wrześniu na konta pracowników wpłyną jeszcze wyższe pensje – najniższe podwyżki u prezydenta wyniosą 500 zł, ale zastępcy dyrektorów mogą liczyć nawet na 1,5 tys. zł więcej. W dodatku okazuje się, że wyższe pensje mają być wyliczone od stycznia tego roku. W ten sposób na konta bankowe niektórych pracowników już wkrótce przelane zostanie np. 12 tys. zł.

Źródło: onet.pl, Rzeczpospolita

Poprzedni artykułBizancjum Dudy. Kancelaria Prezydenta zatrudnia bez zastanowienia
Następny artykułPonad 700 nowych przypadków wirusa. Tymczasem Szumowski ucieka jak szczur