Od opozycji mamy prawo wymagać więcej! A władzy patrzmy na ręce i o tym mówmy

Jako odpowiedzialni obywatele tego kraju mamy prawo wymagać więcej od opozycji. Ludzie wykształceni, rozsądni, przewidujący skutki działania polityków mogą od swoich reprezentantów oczekiwać mądrej polityki.

Ale też jako odpowiedzialni obywatele Polski najwięcej mamy prawo wymagać od władzy. Dzisiaj władza wydaje się być amoralna, skorumpowana, pozbawiona wszelkich zahamowań, pełna agresji w stosunku do ludzi i środowisk, które mają inne poglądy. Dzisiaj władza ignoruje połowę Polaków, którzy mówią i ostrzegają: nie idźcie w tą stronę, doprowadzicie do tragedii.

Reklamy

Władza arogancko obsypuje się milionami, toleruje przekręty i realizuje najgorszy dla Polski scenariusz zmierzający do wyjścia z Unii Europejskiej.

Opozycja musi o tym mówić, edukować i nie dawać się nabierać na gierki władzy. Nawet wtedy, gdy jest to tak pozornie kuszące jak w przypadku wynagrodzeń. Trudno, z podwyżkami trzeba poczekać aż w Polsce będzie lepsza sytuacja gospodarcza. Trzeba rozsądnie gospodarować pieniędzmi i bardziej się angażować w edukację.

Każdy poseł opozycji powinien na swoim terenie wydać gazetę, w której miesiąc w miesiąc tłumaczy ludziom jak są oszukiwani przez władzę. Nagrywać filmy, bywać jak najwięcej w lokalnych mediach. Pokazywać przykłady niegospodarności. Pokazywać jak źle się w Polsce dzieje. Upubliczniać afery władzy i piętnować złodziejstwo, nieudaczników oraz leni.

Nierobienie tego to prosta droga do wyborczej przegranej za trzy lata.

Do roboty!

źródło: Twitter