Poczta ściąga Polaków za abonament na Kurskiego. Ten wyrok sądu może pokrzyżować im plany!

W mediach głośno jest o ściąganiu przez Pocztę Polską zaległych „opłat za telewizor”. Nie powinno to nas dziwić, w końcu TVPiS musi mieć olbrzymie pieniądze na uprawianie rządowej propagandy.

Na drodze stanął jednak… sąd. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wsparł jednego z Polaków, któremu Poczta Polska zablokowała konto próbując ściągnąć haracz zwany abonamentem. „Brak jakiejkolwiek reakcji na nieuiszczanie opłat abonamentowych należy uznać za usprawiedliwione przeświadczenie o braku obowiązku uiszczania opłat abonamentowych” – uznał sąd.

Reklamy

– Orzeczenie sądu ma dyscyplinować Pocztę Polską, która w ogóle nie przejmowała się przedstawieniem dowodów na okoliczność tego, że ktoś jest abonentem. Sąd słusznie uznał, że skoro Poczta wymaga przechowywania dokumentów przez abonenta, to sama również musi dbać o swoje papiery – mówił „Gazecie Wyborczej” prawnik Oskar Możdżyń. – Orzeczenie jest szansą dla wszystkich osób, wobec których Poczta od lat nie dopominała się o abonament. Pamiętajmy jednak, że każdy wojewódzki sąd administracyjny może mieć inny ogląd opisywanej sprawy. Z tego powodu powinny zmienić się przepisy, które w ogóle nie przystają do obecnych realiów korzystania z mediów – dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza